KUSHTET RREGULLTARE TĖ MOTRAVE

01 July 2011

Pas njė pregatitje intenzive shpirtėror tė udhėhequr nga m. Finka Tomas ne Trnave tė Kroaciė dhe pas seminarit dhe mėnjeher filluan me ushtrime shpirtėrore tė cilat zgjasin 7 dite tė udhėhequr nga fra Vuk Buljan, tė shtunėn me 14. maj 2011. nė kishėn e kuvendit tė Zemres sė Krishtit nė Djakovo tė Kroacisė dy motra tė mėshirshme tė shėn Kryqit nga Kosova, m.Hana Nikollaj, nga Gramaēeli – famullia e Novosellės dhe m.Leona Gjini nga Kusari – famullia e Pjetėrshanit i bėne kushtet e pėrjetėshme rregulltare. M.Hana dhe m. Leona kushtet e para i kan bėrė nė Prishtinė ne vitin 2006. pra do te thot pas 5 viteve apo 6 bėhėn kushtėt e pėrjetshme. M.Hana Nikollaj sherben ne Prishtinė dhe punon ne repartin e Neurofiziatrisė nė QKUK, ndersa motra Leona Gjini shėrben nė famulli te Gjakovės nė Kuvendin Franqėskan. Motrat do ti pėrcjellim me lutje qė gjate gjith jetės tė qėndrojnė besnikė thirrjes.

 

 

 

Kërko

Login